Anti İlaçlama

Sıcak su kazanı ve sıcak su tedarik eden sistemlerin bakım ve düzenli temizliği sağlık açısından oldukça önemlidir. Bu anlamda yapılan ödemelerin boşa gitmemesi için dikkate alınması gereken konulardan biridir. Boyler – eşanjör temizlikleri esnasında yapılan çalışmalar ve koruma, pas ve kireç oluşmasını önler.

Eşanjör Temizliği

Eşanjörler, ısının herhangi bir alandan farklı bir alana aktarılmasını sağlamak için kullanılan sistemlerdir. Oldukça geniş bir kullanım ve uygulama alanına sahiptir. 90 derece ya da daha az ısıya sahip olan suların primer devrede kullanıldığı eşanjörler plaka tipinde olmalıdır. Daha az yer kapladığı için oldukça ekonomiktir. Eşanjörlerin tercih edildiği tesislerde su, kireçlerden arındırılmalıdır. Plaka tipindeki eşanjörler borulu tipler yerine tercih edilmelidir. Kızgın sulardan 90 / 70 santigrat derece sıcak su üretimlerinde genel olarak boru demetli olan eşanjörler tercih edilir. Bu eşanjör sistemleri şu farklı bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler; boru demetli bölümlerdir. Genel olarak bakır ya da çelik borular kullanılmaktadır. Dış kabuğu genel olarak çelik saçlardan üretilmektedir. Su giriş ve çıkış kısımları ve farklı tiplerdeki dış suyun geçişini yönlendiren perdeleri bulunmaktadır.

Boyler Nedir? İşlevleri Nelerdir?

Yaşam ortamlarında ortamın sıcaklığı kadar, sıcak suyun verimli bir şekilde kullanılması da oldukça önem arz etmektedir. Sıcak su kullanıldığında ortam sıcaklığının etkilenmemesi ve her an kullanıma hazır olan sıcak su için kullanılan boyler, suyun ısınmasını sağlayan ve depolanmasına yardımcı olan basınçlı tank sistemlerdir. Tasarruf ve konfor açısından bir arayış içerisindeyseniz, gereksinimlerinizi uygun kapasitelere sahip boyler bulup sonlandırabilirsiniz. Bireysel yaşam alanları için tasarlanmış olan kat tipi boyler sistemleri, ısınma sistemleri devrede iken dolaşımda olan suyu, ısıtma haznesi içerisinde dolaştırır ve ana depoda bulunan suyu ısıtır. Bunun dışında monte edildiği banyo ortamı ısınarak enerji tasarrufu sağlamaktadır. Kalorifer tesisatının suyunu kullanmadan evvel sıcak su oluşumu sağlayan boyler, doğalgaz, kullanımını daha verimli bir hale getirir. Böylece hijyenik sıcak su kullanımının rahatlığını istediğiniz an yaşayabileceksiniz. Evleriniz dışında sıcak su ihtiyaçlarınızın oldukça fazla olduğu ticari ve kamu alanlarında farklı kapasitelerde ve çift serpantinli ve güneş enerji sistemli olarak tasarlanan boyler türleri toplu kullanım alanlarında birçok avantaj sunmaktadır.