Anti İlaçlama

Basıncın yetersiz kaldığı sulara yeterli seviyede basınç kazandırmak adına kullanılan ve tercih edilen pompa sistemleri hidrofor olarak bilinir. Hidrofor depolardan ya da şehir şebekelerinden aldığı suyu sıkıştırış binaların üst katlarına göndermektedir. Hidrofor, kullanım su tesisatında, yangın suyu sistemlerinde ve sulama tesisatlarında tercih edilen sistemlerdir. Yatay ve dikey tipleri mevcuttur. Hidrofor tankı silindirik olup, işletme basıncına uygun olan sac malzemelerden üretilmektedir.

Binalarda kullanım suları ya da tesislerin basınçlı olan su gereksinimlerini karşılamak için kurulan ve gürültü yapmadan işleyen, otomatik sistemlerdir. Hidrofor tek pompa ya da çok pompalı sistemler olarak üretilebilmektedir. Paket hidroforlarının pompaları yatay olarak tekli ya da çoklu dik formdaki pompalardan tasarlanır. Depolarda bulunan suyun seviyesi pompaların basma/emme çapından yüksek seviyede olmalı. Bu ürünler kullanım kılavuzuna uygun şekilde kullanıldığında 15 yıla kadar kullanılabilirler. Kullanım kılavuzuna uygun şekilde kullanılmayan ürünlerin ömrü daha kısa olacaktır. Sıvı içerisinde korozif ve aşındırıcı özellikler varsa ürünlerin ömrü kısa olur. İşletmenin belirttiği kurallara uyulmuyorsa ve belirlenen değerlerin dışında işlem yapılıyor ve ürün bakımı yapılmıyorsa, yine bu ürünlerin ömrü az olacaktır.

Tavsiye Edilen Araç ve Ekipmanlar

  • Hava ile basınçlandırılan mebranlı tank; hidroforların aktif olarak çalışma sayısını minimum seviyeye indirmek, tesisatta olacak olan basınç etkilerini alabilme, işletim konusunda elektrik ve diğer enerjilerden tasarruf edebilmek ve pompa ömrünü daha fazla uzatabilmek için gerekli olup, nominal hacim ve basınç sınıfı uygulama yerine seçilebilmektedir.
  • Birden fazla pompalı hidroforlara uygun büyüklükte olan pislik tutucu.
  • Basınç düşürücü vana sistemleri. ( hidroforların çıkışına ya da dağıtım şebekelerinde gerekli yerlere takılabilen vanaların asıl amacı, basıncın ayarlanabilir değerlerde sınırlandırılıp sabit oranlarda kullanışlara ulaşmasını sağlayabilmek, böylelikle yüksek kullanım rahatlığının dışında tesisattaki araç ve gereçlerin kullanım ömrünü uzatmak.)
  • Hidroforların çıkış kısmına bağlanan ve suyun çeşitli hassasiyetlerle süzülmesini sağlayan filtreler.
  • Basınç ve emme bağlantıları için öngörülebilen kompansatör sistemleri.

Hidrofor montajında kaliteli bir hizmet almak ve ürünlerinizin uzun ömürlü olmasını sağlamak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.